Her mücevherimiz sadece size özel ve bir adet tasarlanır!

Ruel'de Pırlantanın Tasarım Yolculuğu

Ruel Design Ailesi olarak her bir mücevherimizi oluştururken işe aynı özveri ve heyecanla başlıyoruz. Edindiğimiz güçlü deneyimi yaklaşık 25 yıldır size özel hazırladığımız takılara incelikle işliyoruz.

Ruel Design mücevher kutusunda size ulaşan her tasarımımız tamamen el işçiliği ve ustalık tekniğinin bir eseri olan önceden planlanmış aşamalardan geçerek yolculuğunu tamamlıyor. Tasarım yolculuğumuz bir hayal ile başlıyor, öncelikle zihnimizde tasarladığımız tasarımlarımızı kullandığımız üç boyutlu tasarım programları ile somutlaştırıp, modelliyoruz. Sonrasında en göz alıcı taşları ve pırlantaları seçerek devam ediyor ve taşlarımızı deneyimli ekibimizin ellerine bırakıyoruz.

Hazırladığımız tasarımları taşlarımız ile buluşturmadan modellenen ve dökümden gelen ürünlerimizdeki pürüzleri ortadan kaldırmak için tesfiye ve gerekli temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Cilalayarak ürünlerimizi parlattıktan sonra mıhlama yani taşı oturtma işlemine geçiyoruz.

Freze işlemi ile taşımızın özelliği ve boyutuna göre takıdaki yerini açtıktan sonra yerlerine yerleştiriyor ve küçük dokunuşlar ile yolculuğumuzu sonlandırıyoruz.

En önemlisi tüm bu süreç boyunca takılarımıza sahip olacak her mücevher severe vereceği mutluluğu kendimize ilham olarak alıyor ve bu inancı tasarımlarımızın temeline yerleştiriyoruz.

Siz de takılarımızın tasarım yolculuğunu anlattığımız bu videoları izleyerek ve Instagram hesabımızı takip ederek bu yolculuğa eşlik edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır